INFORMACIJA

Visa informacija apie keliones į Karibus: +37037224409 El.paštas: travel@saitas.lt

Dominikos Respublika

Dominikos Respublika - daugiaveidė sala. Nuo Dominikos Respublikos Kolumbas pradėjo Naujojo Pasaulio užkariavimą. Šalyje vis dar ryškus kolonizavimo kultūrinis palikimas, ypač šalies sostinėje Santo Dominge. Salos viduryje esanti kalnų virtinė apsupta tropinių miškų. Balto smėlio paplūdymiai vilioja plaukikus, nardytojus ir burlentininkus. Gamtos mylėtojai čia galės klaidžioti po atogrąžų ir mangrovių miškus, kopti į kalnus ar taškytis upėse bei kriokliuose. Atrasite „manjana“ kultūrą, Lotynų Amerikos dvasia persmelktus miestelius ir įvairiausius aperityvus. Dominikos Respublika užima du trečdalius Espanjolos salos. Tai antra pagal dydį Karibų jūros valstybė esanti Antilų salyne. Turistai labiausiai vertina šią salą dėl balto atspalvio smėlio paplūdimių, lagūnų apsuptų koraliniais rifais bei dėl svetingų vietinių gyventojų.
Dominikos Respublika, Punta Cana kurortas

Pagrindinė informacija apie Dominikos Respubliką
Plotas: 48 433 kv.km.
Gyventojų skaičius: 8 490 000
Sostinė: Santo Domingas (gyv. 2 677 000)
Pagrindinė kalba: ispanų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: Dominikos Respublikos Pesas
Valdymas: respublika, dalinė demokratija.

Kada geriausia vykti į Dominikos Raspubliką?
Pigiausių kelionių laikas (nesezonas): birželio - spalio mėn.
Vidutinės kelionių kainos (sezonas): lapkričio - sausio mėn. ir balandžio-gegužės mėn.
Aukštos kelionių kainos (populiariausias laikotarpis): vasario - kovo mėn.
Aukščiausios kelionių kainos (šventės, vaikų atostogos): Šv. Kalėdos, Šv. Velykos, vaikų atostogos.

Orai Dominikos Respublikoje
Vidutinė mėnesio temperatūra (oC)Sau.Vas.Kov.Bal.Geg.Bir.Lie.Rugp.Rugs.Spa.Lap.Gru.
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Diena+28+28+28+29+30+31+32+32+32+31+30+29
Naktis+19+19+20+21+22+22+23+23+22+22+21+20
Vanduo+26+26+26+27+29+29+29+29+30+29+28+27

Pagrindiniai Dominikos Respublikos oro uostai: Punta Cana (PUJ), Puerto Plata (POP) ir Santo Domingo (SDQ)
Pagrindiniai Dominikos Respublikos kurortai: Punta CanaPuerto PlataSanto Domingas, La Romana, Samana 
Keliones į Dominikos Respubliką rekomenduojame turistams mėgstantiems smulkaus balto smėlio paplūdimius, vertinantiems aptarnavimą ir maitinimą pagal „viskas įskaičiuota" (angl. „all inclusive“) sistemą, norintiems ramaus poilsio bei ieškantiems smagiam šeimyniniam poilsiui pritaikytų viešbučių. 
Pažintinių kelionių ir ekskursijų programa Dominikos Respublikoje yra kuklesnė nei pvz. Meksikoje, tačiau veiklos čia ras aktyvaus poilsio, gamtos bei vandens pramogų gerbėjai. Turizmo infrastruktūra už viešbučių teritorijos yra menkai išvystyta, todėl viešbučių kompleksai iš anksto buvo statomi kartu su savo pramogų zonomis (teatrais, diskotekomis, vandens kalneliais, baseinais ir t.t.). Todėl pramogos, naktinis gyvenimas, barai laukia svečių pačiuose viešbučiuose >>>ekskursijų aprašymai>>>
Dominikos Respublikos paplūdimiai: Balto smulkaus smėlio. Koralinės kilmės; Paplūdimiai daugiausia priklauso viešbučiams todėl yra gerai tvarkomi bei prižiūrimi; Kai kur ties įėjimu į jūrą pasitaiko jūros dumblių. >>>nuotraukos>>> 
Viešbučiai Dominikos Respublikoje: Praktiškai visi viešbučiai dirba pagal "viskas įskaičiuota" maitinimo sistemą. Dideli viešbučių kompleksai, dažnai sudaryti iš kelių skirtingų viešbučių. Yra nemažai viešbučių veikiančių pagal skirtingas koncepcijas: pvz viešbučiai tik suaugusiems "Adults Only" (nepriima svečių su vaikais) arba viešbučiai orientuoti tik į šeimyninį poilsį. Pramogų centrai veikia pačiuose viešbučiuose: barai, lošimo namai, naktinia klubai, diskotekos. Dominikos Respublikoje veikia praktiškai visų poilsinių viešbučių grandinių viešbučiai: Iberostar, Paradisus, Hard Rock, Secrets, Melia, Barcelo, Grand Palladium, Majestic, Occidental, Dreams ir kiti. >>>kelionių kainos>>>
Plačiausias kokybiškų viešbučių pasirinkimas Karibuose:
Poilsis su vaikais Dominikos Respublikoje: Daugybė viešbučių orientuota į šeimų su vaikais poilsį. Veikia žaidimų kambariai, siūlomas vaikiškas valgiaraštis, dirba auklės, organizuojami pramogiai renginiai (animacija) įvairaus amžiaus vaikams. 
Populiariusios ekskursijos Dominikos Respublikoje: Šalies sostinė - Santo Domingas, Saona sala, Samana, alpinizmas, visureigių safaris (Jeep safari), nusileidimas upe plaustais, baidarės, banginių safari, jachtų nuoma.  >>>ekskursijų aprašymai>>>
Suvenyrai iš Dominikos Respublikos: Vietinių tapytojų primityvistų paveikslai, tabakas, cigarai, kava, larimaro ir gintaro papuošalai, Merengue ir Bachata muzikos ritmų kompaktiniai diskai. Griežtai draudžiama išsivežti kriaukles, koralus, jūrų žvaigždes ir Dominikos Respublikos Pesus (nacionalinę valiutą). 
Jaunavedžiai Dominikos Respublikoje: 4*-5* viešbučiai dažnai siūlo jaunavedžių arba medaus mėnesio paslaugų paketus, įvairias jaunevedžių privilegijas viešbutyje, jaunikio ir nuotakos fotosesijas paplūdimyje, simbolines (neformalias) vestuvių ceremonijas. Tikslią informaciją apie paslaugas jaunavedžiams suteiks kelionių agentūros SAITAS darbuotojai. 
Aktyvus poilsis Dominikos Respublikoje: Paviršinis (snorkeling) ir giluminis (diving) nardymas, žvejyba jūroje, ekstremalus nardymas į povandeninius urvus (speleo diving), raftingas kalnų upėmis, alpinistinis laipiojimas kriokliais, keturračiai, džipų safaris, kaitavimas, buriavimas, plaukiojimas baidarėmis ir kanojomis, vandens motociklai (skuteriai) ir kitos aktyvios vandens sposto rūšys. 
Automobilių nuoma Dominikos Respublikoje: Išsinuomoti automobilį gali vyresni nei 25 metų vairuotojai turintys galiojanti tarptautinio pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą. Nuoma yra gana brangi ir nepopuliari turistų tarpe. Kelių būklė prasta, eismas vyksta dešine kelio puse. 
Turistų sveikata ir saugumas Dominikos Respublikoje: Viešose vietose turistams rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių: su savimi turėti tik paso kopiją (originalą laikyti viešbučio seife), nesinešioti daug grynų pinigų. Būtina atkreipti dėmesį į paplūdimyje išlektą vėliavą. Esant juodos ir raudonos spalvų vėliavai - maudytis paplūdimiuose draudžiama. Patariame visada laikytis standartinių saugumo reikalavimų. Geriamą vandenį rekomenduojame pirkti buteliukuose. Vykstant ilsėtis į Dominikos Respubliką jokių būtinųjų skiepų nėra. Turistams rekomenduojame pasiskiepyti nuo hepatitoA ir B. Egzistuoja nedidelė tikimybė užsikrėsti maliarija, lankantis Dominikos Respublikos centrinėje dalyje. Vykstant atostogauti visada rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą. 
Dominikos Respublikos viza: Lietuvos piliečiams, vykstantiems trumpalaikiam (iki 30 dienų) turistiniui vizitui į Dominikos Respubliką, viza nereikalinga, tačiau būtina turistinė kortelė. Dominikos Respublikos „turistinė kortelė“ leidžia viešėti šalyje ne ilgiau kaip 30 dienų nuo atvykimo dienos. Įvažiuojančiojo į šalį turisto pasas turi galioti ne trumpiau nei 6 mėnesius, nuo kelionės į Dominikos Respubliką pabaigos. Išvykimo metu gali būti taikomas 20 JAV dolerių išvykimo iš šalies mokestis, kurio taikymas priklauso nuo Dominikos Respublikos įgaliotų pasienio tarnybų sprendimo >>>daugiau informacijos>>>
Dominikos Respublikos žemėlapis

Pamatyti didesnį Dominikos Respublikos žemėlapį

Filmukas apie Dominikos Respubliką


Domina kelionė į Dominikos Respubliką? 
Kontaktai NEMOKAMAI konsultacijai:
El.paštas: vadimas@saitas.lt
Telefonas: +3706109655
@vadimgokeliones
arba užpildykite formą:
Vardas
El. paštas *
Užklausimas *