INFORMACIJA

Visa informacija apie keliones į Karibus: +37037224409 El.paštas: travel@saitas.lt

Kitos Karibų salos

Egzotiškos Karibų jūros salos apima Didyjį ir Mažąjį Antilų salynus. Didieji Antilai tai arčiau žemyno esancios keturios pagrindinės salos: Kuba, Haitis, Jamaika ir Puerto Rikas, o Mažieji Antilai - tai nedidelių salų-salelių rinkinys: triukšmingos Bahamų salos, autentiškos Terkso ir Kaikoso salos, padalintos tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės Mergelių salos, laukinės gamtos salos Antigva ir Barbuda, atrastos Kolumbo Gvadelupa ir Martinika, Grenada, Barbadosas, Curacao, Trinidadas ir Tobagas, ir galiausiai Jack'o Sparrow išreklamuota Dominika. 


Pamatyti didesnį Karibų žemėlapį

Barbadosas
Labiausiai į rytus nutolusi Karibų jūros sala. Jos ilgis - 34 km. Barbadosas apsuptas koralų rifų su nuostabiais paplūdimiais, sodria atogrąžų gamta ir labai švelniu klimatu ištisus metus. Jo gamtovaizdyje dominuoja lygumos, bet vietovė arčiau rytinės pakrantės yra kalnuota. Oro temperatūra ištisus metus svyruoja tarp +26- +30°C, o pasatas ir jūros brizas gelbsti nuo sekinančios šilumos. Apie 75% lietingų dienų būna nuo birželio iki lapkričio, drėgniausias menuo yra liepa. Vasarą galimi uraganai.
Pagrindinė informacija apie Barbadosą
Plotas: 430 kv.km.
Gyventojų skaičius: 269 000
Sostinė: Bridžtaunas (gyv. 98 000)
Pagrindinė kalba: anglų, kreolų
Pagrindinė religija: anglikonų, sekmininkų
Piniginis vienetas: Barbadoso Doleris
Valdymas: dominija, demokratija.

Kaimanų salos
Visame pasaulyje garsėja puikiais paplūdimiais. Salyną sudaro trys salos, esančios maždaug už 290 km į šiaurės vakarus nuo Jamaikos. Kaimanų salas sudaro Kaiman Brakas, Mažasis Kaimanas ir Dydisis (Grand) Kaimanas, didžiausia sala. Visos trys salos žemos, susidariusios iš koralinių klinčių, su puikiais paplūdimiais, supamos įspūdingų koralinių rifų, kuriuose veisiasi įvairiausi jūrų gyvūnai. 
Pagrindinė informacija apie Kaimanų salas
Plotas: 259 kv.km.
Gyventojų skaičius: 35 000
Sostinė: Džordžtaunas (gyv. 25 000)
Pagrindinė kalba: anglų
Pagrindinė religija: anglikonų, sekmininkų
Piniginis vienetas: Kaimanų salų Doleris
Valdymas: JK autonominė valda

Dominika
Kalnuota vulkaninės kilmės sala su daugybe karštųjų versmių. Joje veisiasi daugybė įvairių žvėrių ir paukščių, įkūrta nemažai draustinių ir nacionalinių parkų. Dominikos paviršius kalnuotas. Gyventojai susitelkę pakrantėse. Dominikai būdingas tropinis klimatas su vidutine +27,5 °C metine temperatūra, nėra ryškių sezonų: tiek kritulių kiekis, tiek temperatūra mažai kinta ištisus metus. Dažni stiprūs vėjai, uraganai, ypač rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.
Pagrindinė informacija apie Dominiką
Plotas: 739 kv.km.
Gyventojų skaičius: 73 000
Sostinė: Rozo (gyv. 20 000)
Pagrindinė kalba: kreolų, anglų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: Rytų Karibų Doleris
Valdymas: respublika, demokratija

Terkso ir Kaikoso Salos
Terksas ir Kaikosas - dvi salų grupės, kurios nuo Atlanto vandenyno dugno iki vandens paviršiaus kyla daugiau nei 2000 metrų. Jas sudaro 8 didelės ir per 30 mažų, paprastai negyvenamų salelių. Beveik visa žemė - akmenuoti smėlynai, apaugę krūmokšniais ir kaktusais. Klimatas šiltas ir vienodas, temperatūravisus metus svyruoja tarp +24C ir 32C.
Pagrindinė informacija apie Terksos ir Kaikoso salas
Plotas: 430 kv.km.
Gyventojų skaičius: 17 000
Sostinė: Kokberntaunas (gyv. 5 000)
Pagrindinė kalba: anglų
Pagrindinė religija: anglikonų, metodistų
Piniginis vienetas: JAV Doleris
Valdymas: JK autonominė valda

Mergelių Salos
Šios salos, besidriekiančios į rytus nuo Puerto Riko, yra JAV ir Jungtynės Karalystės valda. Salyno sostinė Rod Taunas stovi Tortolos saloje, didžiausioje iš Didžiosios Britanijos Mergelių salų. Dauguma salų vulkaninės kilmės, išskyrus antrą pagal dydį Anegatą - koralų ir klinčių atolą. Salyno gyventojai gamina romą, žvejoja, bet tris ketvirtadalius pajamų gauna iš turizmo. JAV priklausančių Mergelių salų ūkiui turizmas irgi labai svarbus: per metus jas aplanko daugiau kaip milijonas turistų iš viso pasaulio.
Pagrindinė informacija apie Mergelių salas (JAV)
Plotas: 352 kv.km.
Gyventojų skaičius: 109 000
Sostinė: Šarlotė Amalija (gyv. 28 000)
Pagrindinė kalba: anglų
Pagrindinė religija: baptistų, katalikų
Piniginis vienetas: JAV Doleris
Valdymas: JAV valda
Pagrindinė informacija apie Mergelių salas (Didžioji Britanija)
Plotas: 153 kv.km.
Gyventojų skaičius: 21 000
Sostinė: Rod Taunas (gyv. 8500)
Pagrindinė kalba: anglų
Pagrindinė religija: anglikonų, katalikų
Piniginis vienetas: JAV Doleris
Valdymas: JK autonominė valda

Puerto Rikas
Ruerto Rikas (ispaniškai reiškia "turtingas uostas") - labiausiai į rytus nutolusi Didžiųjų Antilų sala. Tai kalnuota tropinio klimato Karibų šalis su vešlia augalija. Ruerto Riko sala išsidėsčiusi šiaurės rytų Karibų jūros baseine, į rytus nuo Dominikos respublikos. Jūrų kelias į Panamos kanalą ir iš jo eina pro Puerto Riką, todėl salos laivyba ir prekyba klesti, nes sostinė San Chuanas yra vienas didžiausių gamtinių Karibų jūros uostų. Puerto Rikas turi savo konstituciją, įstatymų leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę valdžią. Su JAV yra bendra pilietybė, valiuta ir gynyba.
Pagrindinė informacija apie Ruerto Riką
Plotas: 9104 kv.km.
Gyventojų skaičius: 3 809 000
Sostinė: San Chuanas (gyv. 2 450 000)
Pagrindinė kalba: anglų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: JAV Doleris
Valdymas: JAV autonominė valda

Antigva ir Barbuda
Antigva ir Barbuda - valstybė sudaryta iš Antigvos, Barbudos ir Redondos salų, įeinančių į Mažųjų Antilų salyną. Šios Karibų šalies gamta - tai patogios egzotiškos įlankos, apsaugotos koralinių rifų nuo audrų, balti paplūdimiai ir kalnų viršūnės, padengtos vešlia augmenija. Didžiausioje Antigvos saloje yra pagrindinis turistų centras, kuriame yra daugiau nei 360 paplūdimių. Saloje yra visa reikalinga turistinė infrastruktūra: prabangūs viešbučiai, naktiniai klubai, lošimo namai, įvairių pramogų kompleksai. Antra pagal dydį sala Barbuda yra koralinė, unikali gamta ten išliko praktiškai nepaliesta civilizacijos. Barmuda žymi savo labai ilgais paplūdimiais, kurie kartais tęsiasi iki horizonto. Šalia Barbudos yra negyvenama sala-parkas Redonda, kuri užima tik apie 1 kvadratinį kilometrą.
Pagrindinė informacija apie Antigvą ir Barbuda
Plotas: 442 kv.km.
Gyventojų skaičius: 68 000
Sostinė: Sent Džonsas (gyv. 38 000)
Pagrindinė kalba: anglų, kreolų
Pagrindinė religija: anglikonų
Piniginis vienetas: Rytų Karibų Doleris
Valdymas: dominija, dalinė demokratija

Gvadelupa
Gvadelupa - salynas, apimantis dvi dideles salas, Bas Terą ir Grand Terą, ir daug mažų salelių. Salos yra rytų Karibų jūroje Mažųjų Antilų salyne ir priklauso Prancūzijos užjūrio teritorijoms. Gvadelupos salynas sudarytas iš dviejų didelių salų ir daugybės mažesnių salelių aplink. Salose yra gausu ryškios tropinės augmenijos, o pakrančių vandenys pilnos įvairiausios povandeninio pasaulio gyvūnijos. Bas Tero saloje yra Gvadelupos sostinė, tačiau Grand Teras yra tankiau apgyvendintas, o Puant a Pitras - svarbiausias salyno uostas ir komercinis centras. Pagrindines pajamas Gvadelupa gauna iš turizmo ir iš Prancūzijos vyriausybės.
Pagrindinė informacija apie Gvadelupą
Plotas: 1780 kv.km.
Gyventojų skaičius: 425 000
Sostinė: Bas Teras (gyv. 54 000)
Pagrindinė kalba: prancūzų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: Euras
Valdymas: Prancūzijos valda

Martinika
Martinika (prancūziškai Martinique) - sala esanti centrinėje Mažųjų Antilų dalyje Karibų jūroje. Martinikos krantai vingiuoti, drėgni atogražų miškai kalnuose tankūs, siauri slėniai derlingi, o ugnikalniai veikiantys. Martinikos sala yra iškilusi vidutiniškai 900 m virš jūros lygio. Salos ekonomika remiasi turizmu, cukranendrių ir bananų auginimų, lengvąja pramone.
Pagrindinė informacija apie Martiniką
Plotas: 1128 kv.km.
Gyventojų skaičius: 384 000
Sostinė: For de Fransas (gyv. 134 000)
Pagrindinė kalba: prancūzų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: Euras
Valdymas: Prancūzijos valda

Sent Lusija
Sent Lusija (angliškai Saint Lucia) – salos valstybė iš Mažųjų Antilų salyno, skiriančiame Atlanto vandenyną nuo Karibų jūros. Sent Lusijos kalnai miškingi, juose teka daug sraunių upių. Vuklaninės veiklos pėdsakai pastebimi daugelyje salos vietų. Saloje yra daug puikių paplūdimių, kai kurie pietvakariniai apnešti juodu vulkaninės kilmės smėliu. Atogrąžų miškai ir mažos egzotiškos įlankos, mineralinių vandenų šaltiniai ir povandeniniai ugnikalniai, gražūs paplūdimiai ir unikali povandeninio pasaulio gamta - tai yra dalykai, kurie šią salą pavertė elitinio turizmo Meka. Daugelyje Sent Lusijos viešbučių veikia SPA centrai, kurie naudoja vietos gamtos gydomąjį purvą.
Pagrindinė informacija apie Sent Lusiją
Plotas: 617 kv.km.
Gyventojų skaičius: 154 000
Sostinė: Kastri (gyv. 59 000)
Pagrindinė kalba: anglų, kreolų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: Rytų Karibų Doleris
Valdymas: dominija, demokratija

Grenada
Grenada – salų valstybė Karibų jūroje, kurią sudaro viena didelė sala ir kelios pietų Grenadinų salelės. Grenada pietryčiuose ribojasi su Trinidadu ir Tobagu, pietvakariuose su Venesuela ir šiaurės rytuose su Sent Vinsentu ir Grenadinais. Salos reljefas labai įvairus: Grenados vidurys apaugęs drėgnais atogrąžų miškais, tarp jų driekiasi slėniai su srauniomis upėmis, yra keletas ežerų, o pakrantėje rasite 45 egzotiškus paplūdimius. Grand Anse ir Morne Rouge yra pagrindiniai Grenados turistiniai kurortai. Pakrantę čia sudaro ilgas paplūdimių ruožas su daugybe viešbučių, barų ir restoranų. Pietvakarinė salos dalis garsėja savo paplūdimiu. Tik 4 km nuo St.George yra gražiausias Grenados paplūdimys - Grand Anse.
Pagrindinė informacija apie Grenadą
Plotas: 344 kv.km.
Gyventojų skaičius: 100 000
Sostinė: Sent Džordžas (gyv. 27 000)
Pagrindinė kalba: anglų, kreolų
Pagrindinė religija: katalikų, anglikonų
Piniginis vienetas: Rytų Karibų Doleris
Valdymas: dominija, demokratija

Trinidadas ir Tobagas
Trinidadas ir Tobagas - pietų Karibų jūros valstybė, netoli Venesuelos ir Grenados krantų. Tai piečiausios Karibų jūros salos ir vienos iš nedaugelio turinčių naftos. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas ekologiniam turizmui, kuris tapo labai populiarus pastaruoju metu Karibų jūros salose. Salų gamta yra labai įvairi: ten gyvena apie 400 rūšių paukščių, 600 rūšių drugių, 50 rūšių roplių ir 100 rūšių žinduolių. Geriausias laikas aplankyti Trinidado ir Tobago salas - vasario ir kovo mėnesiai, nes tuo metu ten vyksta karnavalas ir daug kitų įdomių renginių. Jei turistai nori ramybės, tada kelionę į Trinidadą ir Tobagą geriau planuoti vasarą ir rudenį, kai salos yra ne taip gausiai lankomos. Sostinė Port-of-Speinas yra Trinidado saloje.
Pagrindinė informacija apie Trinidadą ir Tobagą
Plotas: 5128 kv.km.
Gyventojų skaičius: 1 295 000
Sostinė: Port-of-Speinas (gyv. 260 000)
Pagrindinė kalba: anglų, kreolų
Pagrindinė religija: katalikų, hinduistų
Piniginis vienetas: Trinidado ir Tobago Doleris
Valdymas: respublika, dalinė demokratija

Olandijos Antilai ir Aruba
Olandijos (Nyderlandų) Antilai – dvi salų grupės Karibų jūroje susitelkusios į rytus nuo Mergelių salų ir prie šiaurinės Venesuelos pakrantės: Sint Martenas, Kiurasao, Boneras, Saba ir Sint Eustatijus. Kiurasao ir Bonero salos yra netoli Venesuelos krantų. 800 km šiauriau yra antras salynas su Sabos ir Sint Eustatijaus salomis. Aruba yra pietinė Karibų jūros sala, priklausanti Nyderlandams ir turinti autonomijos statusą. Salą supa koraliniai rifai, o jos paviršius yra iš klinties susidariusios žemos kalvos.
Vyrauja tropinis klimatas. Arubos populiarumo formulė yra paprasta, tačiau veiksminga: gražus smėlėti paplūdimiai, švarus jūros pakrančių vanduo, triukšmingi vakarėliai, ekskursijos ir patogi vieta apsipirkti. Turistai atvyksta čia įvairaus amžiaus, tačiau pagrindę pasiturintys. Daugelis jų tai keliautojai, kurie žingsnis po žingsnio atranda naujas Karibų jūros salas. 
Pagrindinė informacija apie Olandijos Antilus
Plotas: 800 kv.km.
Gyventojų skaičius: 217 000
Sostinė: Vilemstadas (gyv. 119 000)
Pagrindinė kalba: olandų, anglų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: Olandijos Antilų Guldenas
Valdymas: Olandijos autonominė valda
Pagrindinė informacija apie Arubą
Plotas: 193 kv.km.
Gyventojų skaičius: 103 000
Sostinė: Oranjestadas (gyv. 21 000)
Pagrindinė kalba: olandų
Pagrindinė religija: katalikų
Piniginis vienetas: Arubos Guldenas
Valdymas: Olandijos autonominė valda

Bermudai
Bermuda (Bermudai, Bermudų salos angliškai Bermuda Islands) – šiauriausios koralinės salos pasaulyje, Atlanto vandenyne, Jungtynės Karalystės užjūrio valda. Bermudą sudaro per 150 vulkaninės kilmės salų su koraliniais dariniai paviršiuje. Bermusų salų klimatas švelnus ir drėgnas, nes salas skalauja šiltoji Golfo srovė. Palankiausias laikotarpis poilsinėms kelionėms į Bermudus yra nuo balandžio iki spalio mėn. Šiltas oras ir saulės šildomas Atlanto vandenyno vanduo suteikia vandens sporto mylėtojams puikią galimybę mėgautis savo pomėgiu. Bermudų salos traukia turistus iš viso pasaulio. Atsižvelgiant į tai, kad turistų pajamos būna gana skirtingos, salose yra daug įvairių kategorijų (žvaigždučių) viešbučių. Visi jie siūlo platų spektrą paslaugų aktyvaus ir pasyvaus poilsio megėjams: golfas, tenisas, paviršinis ir giluminis nardymas, pažintinės ekskursijos, gamtos stebėjimas ir t.t.
Pagrindinė informacija apie Bermudus
Plotas: 53 kv.km.
Gyventojų skaičius: 64 000
Sostinė: Hamiltonas (gyv. 1800)
Pagrindinė kalba: anglų
Pagrindinė religija: anglikonų, metodistų
Piniginis vienetas: Bermudos Doleris
Valdymas: Didžiosios Britanijos autoniminė valda